Lüks İtalya gezisi ülkesinde geçireceği bir günden ucuza geldi

İngiltere’nin Manchester şehrinde yaşayan 30 yaşındaki Dagmara Kedzierska, artan tren ücretleri nedeniyle ülke içerisinde ertelediği seyahati yerine yurtdışına çıkmaya karar verdi.

Manchester’daki evinden Londra’ya trene binmek ona tek başına 4 bin TL’den (100 sterlin) fazlaya mal olacaktı. Bu nedenle, tutumlu gezgin sadece 2 bin TL (50 £) karşılığında Milano’ya uçmaya karar verdi.

Sabah saat 10:50’de İtalyan şehrine vardıktan sonra kahvaltıda kahve ve taze kruvasan sipariş ederek gününe başladı.

Daha sonra dünyaca ünlü Como Gölü’nü görmek ve pizza yiyip kokteyl içmek için Varenna’ya giden 243 TL’lik (6 sterlin) bir trene bindi. Kedzierska daha sonra aynı trenle Milano’ya geri dönerek 81 TL (2 sterlin) metroya binerek Duomo’ya gitti ve katedral dahil turistik yerleri gördü.

Bölgeyi gezdikten sonra, Malpensa havaalanına giden 445 TL (11 sterlin) bir trene binmek için metroya atlayıp istasyona gitti. Eve dönüş uçağına yetişip ertesi gün sabah saat 1’de Manchester’daki evine geri döndü.

“İŞTEN İZİN ALMAMA GEREK KALMADI”

Gezisiyle ilgili konuşan genç kadın, “Çoğu zaman Birleşik Krallık’ta kalmaktan daha ucuz olduğu için yurt dışına yapılan günlük geziler çok daha çekici.”

“Milano seyahatim bana uçuşlar, ulaşım, yiyecek ve içecekler dahil 8 bin TL’den (200 £) daha az bir ücrete mal oldu.”

“Bir günlüğüne birkaç günlük yurtdışı gezisi yaptım ve bu bana ertesi gün işten hiç izin almadan işime geri dönmemi sağladı.”

“Yemeğe de bayılıyorum, bir günlüğüne bile yurt dışına seyahat etmek yeni yiyecekler denememi sağlıyor. Birleşik Krallık’taki restoranlar çok basit ve çoğu zaman önceden pişirilmiş makarna veya önceden pişirilmiş pizza yiyeceksiniz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir