Oy Kullanırken Giydiği Kıyafetle Seçimlere Damga Vurmuştu: Adana Kralı Yeniden Ortaya Çıktı

Yerel seçimlere kral kostümüyle oy kullanmaya giden ‘Adana Kralı’ yeniden ortaya çıktı.

Merkez Sarıçam ilçesi Çınarlı Mahallesi’nde yaşayan 69 yaşındaki Şen, kısa bir süre bankada çalışmasının ardından tekstil sektörüne girdi. İşçi olarak uzun yıllar çalışan Şen, 2005’te emekli olduktan sonra oyunculuğa merak sardı.

Bazı film ve dizilerde yer alan Şen, son olarak kısa filmde “Adana Kralı” olarak rol üstlendi. Daha sonra burada giydiği kıyafet ve taç ile kentte gezmeye başlayan Şen, bir süre sonra “Adana Kralı” olarak bilinmeye başladı.

Kentteki etkinliklere de katılmasının ardından tanınırlığı her geçen gün artan Şen, sokaklarda vatandaşlarla fotoğraf çektiriyor. Şen, kente gelen yerli turistlere de “Adana Kralı” olarak şehrin tarihini anlatıyor.

Hüseyin Şen, gençliğinde tiyatrolarda oynadığını, emekli olduktan sonra da oyunculuğa merakının daha da arttığını belirtti.

Bazı film ve dizilerde roller aldığını anlatan Şen, son olarak Adana’nın tarihinin anlatıldığı bir kısa filmde kral olarak ekrana çıktığını söyledi.

Şen, Adana’yı çok sevdiğini ve kentin tanıtımına katkı için boş zamanlarında gönüllü olarak çalıştığını belirtti.

Adana’ya gelen yerli turistlere şehrin tarihini anlattığını dile getiren Şen “Güzel Adana ve Türkiye için çalışıyorum. Hiç kimseden herhangi bir maddi olanak sağlamadan yürekten bu işi yapıyorum. İnsanlar beni benimsedi. ‘Kral’ diye hitap etmeye başladılar. Tabii ki de ben de bu krallığı layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum.” dedi.

Şen, sürekli kral kıyafetiyle dolaştığı için tanınırlığının her geçen gün arttığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir